HC Rakovník byl založen v roce 1932 pod názvem Plavecko - bruslařský klub, později existoval pod názvy Spartak Rakovník, Lokomotiva Rakovník a v letech 1948-1991 TJ TZ Rakovník. Od roku 1991 byla provozovatelem Zimního stadionu Rakovník Tělovýchovná jednota HC Rakovník zaregistrovaná u ČSTV ČR dne 25.6.1991. V roce 2015 došlo ke změně názvu na HC Rakovník, z.s.

Vlastníkem veškerých nemovitostí spravovaných spolkem HC Rakovník je Město Rakovník. V devadesátých letech minulého století dochází pod samostatným vedením HC Rakovník v úzké spolupráci s Městem Rakovník k expansivnímu rozvoji celého areálu. Původní nekryté kluziště bylo v letech 1995-9 zastřešeno, opatřeno novou betonovou plochou a mantinely. Zmodernizována a rozšířena byla i budova ubytovny a rekonstrukce se dočkala i restaurace. Postaveny byly nové šatny a zázemí pro hokejisty HC i veřejnost.

Od roku 2000 pokračuje neustálé vylepšování celého areálu. V roce 2003-4 byl komplexně rekonstruován systém chlazení, v roce 2005 byl postaven nový objekt šaten a celkového regeneračního zázemí (masérna, posilovna, klubovna…) určeného zejména pro domácí HC Rakovník, ale přístupný i veřejnosti. V roce 2006 byl zateplen střešní plášť zimního stadionu. Do budoucna počítáme s rekonstrukcí  sauny, která je součástí areálu, je připravován projekt na celkové odvlhčení haly ZS, další na rekonstrukci osvětlení haly zimního stadionu a na rekonstrukci šaten a sociálního zázemí. Naprostá většina výše uvedených investic byla realizována z dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Města Rakovník, Středočeského kraje a za vydatné podpory ČUS.

Kromě vlastní činnosti  HC Rakovník je hala zimního stadionu s veškerým popisovaným příslušenstvím k dispozici široké veřejnosti. Mimo zimní sezonu je hala k dispozici in-line hokejistům a i k pronájmu pro nejrůznější hudební, sportovní, zábavné aj. produkce. Již tradičně se v hale ZS pořádá regionální AUTOSALON. 

Ubytovna zimní stadion nabízí své komplexní služby nejen turistům, ale i sezónním "přespolním" zaměstnancům firem pracujících v regionu, stejně tak jako manažerům na pracovních cestách. Ceny ubytování začínají již na 180 Kč / noc / lůžko. Ceník ubytování je naprosto flexibilní, zvýhodňující dlouhodobé ubytování a je rozčleněn do několika úrovní dle jednotlivých kategorií ubytování. Svůj standard ubytování u nás nalezne skutečně každý a to s ohledem na spektrum poskytovaných služeb za bezkonkurenční ceny.

Již v současné době vedení HC Rakovník připravuje další projekty zaměřené na rekonstrukci či modernizaci, a snaží se o neustálého rozšiřování a zkvalitňování služeb pro veřejnost.

  • Spektrum poskytovaných služeb

  • Pronájem ledové plochy, veřejné bruslení (sezóna září - březen)

  • Sportovní a relaxační vyžití (tenisový kurt, badminton, masáže, sauna, posilovna, mimo sezónu možnost využití haly pro míčové hry…)

  • Pronájem in-line plochy (sezóna duben - srpen)

  • Pronájem antukového kurtu (sezóna duben - říjen)

  • Pronájem plochy pro hudební, zábavné aj. produkce, sportovní akce, výstavy, trhy apod. (mimo sezónu tj. duben - září)

  • Ubytovací služby (různé úrovně ubytování, bohaté sportovně - relaxační vyžití, nonstop služba recepce, přístup na internet)

  • Restaurační služby

  • Masáže

  • Možnost chráněného parkování pro hosty ubytovny

Aktuality

Poděkování za spolupráci

Rakovnik
Kraj

Termíny nejbližších utkání

Termíny veřejného bruslení

Sponzoři

Kontakt
HC Rakovník, z.s.
Nábř. Dr. Beneše 2332
269 01 Rakovník
Web: www.hc-rakovnik.cz
Email: vedouci.zs@seznam.cz
Tel.: 313 517 234
Mapa
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace