SO     14.11.     13,30 – 15,30hod.

NE     15.11.      13,30 – 15,30hod.

• NOVĚ - MOŽNOST  BROUŠENÍ  BRUSLÍ  NA  AUTOMATICKÉ  BRUSCE  PROSHARP AS1001 . Více informací naleznete na:

• Aktuální rozpis LP naleznete na:

KLM: HC Rakovník - HC Poděbrady 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) -úryvek z Rakovnického deníku

Krize pokračuje. Rakovničtí vypisují konkurz na střelce

Rakovník – Rakovničtí hokejisté v sedmém kole krajské ligy mužů nestačili na svém ledě na poslední Poděbrady. Ty se výhrou nad Rakovníkem odpoutaly ode dna tabulky. Krize rakovnického dospělého hokeje tak pokračuje. Navíc Rakovničtí o víkendu zajíždějí na kluzišti Černošic, se kterými se jim dlouhodobě nedaří. Navíc se kouč Svitavský bude muset obejít bez zraněného Lipolda.

HC Rakovník - Poděbrady, KLM - podzim 2015

HC Rakovník - HC Poděbrady 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Kde že úspěchy z předchozích let jsou, vzpomínají na líbivý hokej z předchozích let rakovničtí fanoušci. Nedělní utkání proti poslednímu celku soutěže mělo být jakýmsi odrazovým můstkem k lepším výsledkům. Nebylo. Rakovničtí totiž i nadále pokračují v matných výkonech, vázne kombinace, střelba. „Za první třetinu musel hostující brankář likvidovat pouhé tři střely, ve druhé třetině pak čtyři a v poslední pět. To je hrozně málo," posteskl si Vladimír Soukup, vedoucí mužstva.

Kromě toho rakovnickým hokejistům chybí v obraně hráč, který si dokáže sjednat pořádek. „Útočníci si dělají v našem pásmu, co chtějí. Chybí nám hráč typu Brejník. Ten dokázal udělat před naší brankou pořádek," navrhl jedno z řešení fanoušek rakovnického klubu.

Rakovničtí do utkání nevstoupili vůbec dobře, všude byli druzí a kluziště tak patřilo hostům. Ti svoji převahu využili v páté minutě – 0:1. Na Rakovnických byla následně vidět snaha o vyrovnání, ale kombinace vázla. Do velmi dobré příležitosti se dostal dvakrát Bauer, ale neproměnil. Pět minut před koncem první třetiny navíc z utkání odstoupil Lipold kvůli vyhozenému kolenu. „Jak je to vážné, ukáže až magnetická rezonance. Minimálně do Vánoc nám bude chybět," řekl Vladimír Soukup.V závěru první třetiny ještě hráli domácí přesilovku, ale brankáře téměř nezaměstnali.

Ani druhá třetina kýžené vyrovnání nepřinesla. Domácí sice několikrát hráli v početní výhodě, v ojedinělé dobré příležitosti se ocitl M. Gebhart, ale vše bez gólového efektu. Necelých pět minut před koncem druhého dějství chybovali sudí, když místo zakázaného uvolnění nechali pokračovat ve hře. Rakovničtí následně faulovali. A aby toho nebylo málo, za několik desítek sekund poslal sudí na trestnou lavici dalšího hráče z řad domácích. Poděbradským se tak naskytla dvojnásobná přesilovka. Tu nevyužili. Část pětiminutového trestu si Rakovničtí odpykávali ještě v úvodu posledního dějství. Po třiatřiceti sekundách pak hosté překonali Pospíšila podruhé – 0:2. Přes řadu příležitostí se podařilo domácím snížit v polovině třetí třetiny, když trestné střílení proměnil mazácky Kříž – 1:2. Snaha rakovnických hokejistů ke kýženému vyrovnávacímu gólu nevedla, ani při závěrečném power – play.

„Snažíme se neustále kombinovat, ale málo střílíme, a to i v přesilovkách. Bez střelby gól nedáte. Rakovník tak nyní vypisuje konkurz na střelce," nechal se slyšet Vladimír Soukup, vedoucí mužstva.

Rakovničtí se v osmém kole střetnou s Černošicemi na jejich kluzišti. Rakovničtí se tak mají na co připravovat. „Máme s nimi hrozně špatnou bilanci. Vždy jsme u nich prohráli a dostali hlavně i příděl," řekl Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Chvojka – Zuska, Kotál – Lipold, Bauer, Gebhart O. – Krejčí, Mikeš, Gebhart M., Ambroz, Grill – Krpelán, Kříž, Zuker. Trenér: Jan Svitavský

Autor: Miroslav Elznic

A

HC Jesenice - HC Rakovník 6:3

Rakovničtí po mdlém výkonu vyfasovali od Jesenice šestku

Rakovník - V dalším kole krajské ligy mužů v ledním hokeji zajížděli Rakovničtí na kluziště Velkých Popovic, kde se střetli s mužstvem HC Jesenici, který zde hraje svá domácí utkání. Rakovničtí drželi s domácími dlouho krok, jenže tři inkasované branky ve druhé třetině rozhodly o osudu utkání. Rakovník má po šesti kolech na svém kontě šest bodů, stejně jako hráči Králova Dvora či Lva Slaný.

HC Rakovník - HC Černošice 6:5, KLM 2014

HC Rakovník - HC Černošice 6:5, KLM 2014Autor: Deník/Miroslav Elsnic

HC Jesenice - HC Rakovník 6:2 (2:1, 3:1, 1:1)

„Začali jsme nemastně, neslaně. Sice jsme bruslili, ale bez jakéhokoliv systému," tak popsal vstup rakovnických hokejistů do utkání s domácí Jesenicí Vladimír Soukup, vedoucí rakovnického mužstva. Rakovničtí jakoby ani pořádně nevěděli, co hrát. V osmé minutě byl navíc vyloučen Vošta. „Oslabení jsme naštěstí ale přečkali, Burgr soupeře vychytal," řekl Vladimír Soukup. V desáté minutě už však mířili domácí přesně 1:0, a aby toho nebylo málo o minutu později už to bylo 2:0.

„Hráči byli zaskočení, místo nějakého systému jsme doslova jen krasobruslili," sdělil vedoucí mužstva Vladimír Soukup. Do hry vrátil rakovnické Chvojka, jenž si vzal na polovině puk, následně se uvolnil podél mantinelu, objel branku a zakončil nad rameno brankáře 2:1.

Jenže. Vstřelená branka hosty z Rakovníka k lepšímu výkonu nepřiměla. „Hráli jsme stejně, vůbec nic jsme si z první třetiny nevzali," pospal vstup rakovnického celku do druhého dějství Vladimír Soukup. V šestadvacáté minutě pak domácí využili zaváhání hostů a znovu vedli o dvě branky 3:1. O pět minut později rakovnický Klaus po přihrávce Vyskočila a Mikeše snížil znovu na rozdíl jedné branky 3:2. Jednogólový rozdíl ve skóre ale netrval dlouho. Po třech minutách Jeseničtí znovu navýšili skóre na rozdíl dvou branek, ve 36. minutě to již bylo 5:2.

„Obránci to brankářům příliš neusnadňovali, soupeř i jsme to dost ulehčili. Zatímco soupeř stínil, cpal se před branku, my jsme opravdu jen krasobruslili," komentoval průběh druhé třetiny Vladimír Soukup.

Závěrečná třetina rozhodně nebyla ve znamení zvrátit vývoj utkání ze strany rakovnického mužstva. Jeseničtí naopak vycítili, že hosté jsou s prohrou smíření. Zrychlili hru a kombinaci a v 53. minutě slavili šestý vstřelený gól. Poslední slovo v utkání měl ale rakovnický Chvojka, který svoji akci z první třetiny zopakoval a korigoval tak na konečných 6:3.

V dalším kole krajské ligy mužů v ledním hokeji přivítá HC Rakovník v neděli na svém kluzišti od 17.30 hodin Poděbrady, které ještě nezískaly ani jeden mistrovský bod a jsou v tabulce na posledním místě.

HC Rakovník: Burgr (35. Pospíšil) Mikeš, Krejčí Gebhart M., Klaus, Cukr Vošta, Vyskočil Ságner, Ambroz, Chvojka Zuska, Kříž Lipold, Bauer, Gebhart O., Kiss. Trenér: Jan Svitavský.