děti od 6 do 15 let vč. 10 Kč děti od 6 do 15 let vč. 15 Kč děti od 6 do 15 let vč. 15 Kč

Využijte možnost nabroušení bruslí na nové automatické brusce zn. PROSHARP AS1001. Více informací zde

KLM: HC Příbram - HC Rakovník

HC Rakovník - HK Králův Dvůr 5:4, KLM 2015

HC Rakovník - HK Králův Dvůr 5:4, KLM 2015Autor: Josef Rod

HC Příbram – HC Rakovník 3:4 (0:3,0:0,3:1)

„K utkání jsme odjeli střízlivě a s respektem k síle soupeře, a o to více jsem byl překvapen, jak jsme na Příbram vlétli" podotkl k bleskovému startu hostujícího Rakovníka vedoucí mužstva Vladimír Soukup. Rakovničtí hokejisté byli od úvodního buly rychlejší, aktivnější a převzali otěže zápasu do vlastních rukou. Ve třetí minutě se k velké šancí dostal Ambroz, který měl o motivaci postaráno, neboť se v Příbrami narodil a prožil zde velkou část svého života, avšak jeho chvíle měla ještě přijít až o dvacet vteřin později, když zužitkoval Ságnerovu přihrávku a poslal hosty do vedení – 0:1. Příbram byla raketovým nástupem hostů viditelně zaskočena a v následné přesilové hře se k vážnějšímu ohrožení branky Pospíšila vůbec nedostala. Až ve 14. minutě měli domácí velkou šanci, ale svoji výtečnou formu opět potvrdil brankář Pospíšil, jenž vychytal jasný gól. Pravidlo „nedáš, dostaneš" zafungovalo i v tomto případě, když z následného protiútoku zvýšil Krejčí, po přihrávce Bauera, již na 2:0. Domácí se nestačili vzpamatovat a inkasovali potřetí. Po vyhraném buly vyrazili do protiútoku Grill z Ambrozem, a druhý jmenovaný se ani tentokrát nemýlil – 0:3. Po této brance byli zaskočeni také diváci a zbytek třetiny se dohrával ve velmi komorní atmosféře.

Hned v první minutě druhé části předvedl svůj klasický únik Kounovský, který ovšem tentokrát nepředvedl blafák, jak tomu bylo v minulém zápase, ale místo toho zvolil obtížně proveditelnou stahovačku a puk mu v rychlosti ujel. V 25. minutě rakovnická opora mezi tyčemi Pospíšil opět čaroval, a o tři minuty později na druhé straně nebyl úspěšný Hegenbart. Podobná situace se opakovala i v závěru druhé třetiny, když Rakovnické opět podržel Pospíšil a z následného protiútoku, kdy jel Kounovský sám na brankáře, svoji šanci neproměnil, a ani dorážka Hegenbarta se neujala. „Na tutové šance jsme druhou třetinu vyhráli 4:2 a mohlo být rozhodnuto, ale nikomu se gól vstřelit nepodařilo,"doplnil výčet druhé části Vladimír Soukup.

Závěrečnou třetinu začali Rakovničtí přesilovou hrou, kterou využil po přihrávce Vyskočila Kounovský – 4:0. Příbramští již neměli co ztratit a vrhli všechny síly do útoku. V 46. minutě ještě hosty zachránila tyč, avšak to, co přinesla závěrečná pětiminutovka, rozhodně nebylo pro slabé povahy. Nejprve si Zuska dal nešťastný vlastní gól a v 57. minutě, když se domácím podařilo vstřelit další branku, začala být pro Rakovnické situace kritická. Domácí vsadili všechno na jednu kartu, Rakovničtí již pouze vyhazovali a v čase 59:57 se hostům podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Příbramští si vzali time-out a pokusili se vyrovnat. To se jim dokonce podařilo, když domácí centr vyhrál buly a přihrál na najíždějícího křídelního útočníka, který se prodral do pásma a prostřelil Pospíšila. Gól však padl viditelně po závěrečné siréně, což potvrdil i hlavní rozhodčí, který rozpažil a Rakovničtí si tak mohli připsat další důležité vítězství.

„Více než dvě třetiny jsme byli jasně lepší a nakonec zaslouženě vyhráli. Byl to velmi zajímavý a bojovný zápas a závěr velmi dramatický. Pokud by rozhodčí uznal závěrečný gól, byla by to velká nespravedlnost, když navíc časoměřič pustil zařízení několik sekund po vhození puku. Nestalo se tak a my se dotáhli na pátou Jesenici. Po dalším těžkém zápase nás čeká neméně obtížný na domácím stadionu, kde přivítáme další tým ze špičky soutěže – Popovice. Tímto zvu všechny naše fanoušky, aby nás opět přišli podpořit, budeme to potřebovat," nechal se slyšet vedoucí rakovnických hokejistů Vladimír Soukup.

HC Rakovník – Pospíšil (Burgr) – Kříž, Vyskočil – Hegenbart, Kounovský, Vošta – Mikeš, Krejčí – Ságner, Bauer, Chvojka – Zuska, Větrovec – M. Gebhart, Ambroz, Grill. Trenér: Svitavský.

...Memoriál Milana Kotála

Ani na Mikuláše nezažila rakovnická hokejová plocha pocit prázdnoty. V neděli 6.12.2015 přivítal místní zimní stadion šest týmů hokejistů, které se chtěly vzájemně utkat již na čtvrtém ročníku turnaje v minihokeji pod názvem Memoriál Milana Kotála, jenž pořádá HC Rakovník ve spolupráci s KVV ČSLH Stř.kraj a místními sponzory za účelem uctění památky bývalého dlouholetého předsedy oddílu.

Po 9,00hod. předseda přivítal přítomné hosty, rozhodčí vhodil puk na led a tímto byl zahájen memoriál. Hokejová utkání se hrála vždy dvě naráz, každé na 1/3 ledové plochy, utkání se řídila pravidly pro minihokej s výjimkou hrací doby, která byla upravena na 2x12min. Nejmladší hokejoví talenti změřili na ledě své síly a z odehraných utkání vzešlo konečné pořadí týmů.

Následovalo slavnostní vyhlášení a ocenění jednotlivců i všech šesti týmů, v podobě předání trofejí, pohárů, medailí, diplomů a dortů, kterého se za KVV ČSLH Stř.kraj zhostil předseda pan Pavel Vosyka a za sponzory se předávání ujal pan Ing. Richard Gross.

Třešničkou na dortu bylo vystoupení Mikuláše, čerta a anděla, kteří vstoupili na plochu stadionu po vyhlášení výsledků, dětem popřáli a předali jim balíček dobrot za jejich sportovní výkony.

Těsně po vyhlášení dorazila i paní senátorka Mgr. Zdeňka Hamousová, která bohužel nestihla slavnostní vyhlášení turnaje.  Jsme rádi, že i přes své vysoké pracovní vytížení k nám vážila cestu a velice si toho vážíme.

Ocenění jednotlivců:

Útočník: Völfl Jakub (HC Zbraslav)

Brankář: Pšenička Josef (HC Rakovník B)

Střelec: Kadlec Ondřej (HC Sparta Praha)

Fotografie naleznete zde

Poděkování patří všem sponzorům za příspěvky, bez nichž by nebylo možné turnaj zrealizovat, dětem za sportovní výkony, návštěvníkům za účast a početnému fanklubu diváků v podobě rodičů dětí, za jejich neustálé povzbuzování.

______________________________________________________________________________

Sponzoři: KVV ČSLH Stř. kraj, Město Rakovník, Gross Stahl, Procter & Gamble, papírnictví Variant, LEGO, řeznictví Vrábík, Valeo).