KLM: HC Rakovník - Benešov 6:4

úryvek z Rakovnického deníku

Rakovničtí konečně vyhráli. Za každý vstřelený gól dá klub Ráčkům pět set korun

Rakovník – Rakovničtí hokejisté dokázali v dalším kole krajské ligy mužů na svém kluzišti porazit Benešov a konečně tak plně bodovat. „Kluci věděli, o co hrají," řekl vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup. Odhodlání a touha po vítězství byla na rakovnických hokejistech znát od úvodní buly.

HC Rakovník - HC Benešov 6:4, KLM 2015

Více

HC Rakovník - HC Benešov 6:4, KLM 2015Autor: Deník/Miroslav Elsnic

HC Rakovník – HC Benešov 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)

Do utkání vstoupili Rakovničtí v pozměněné sestavě. Kouč Jan Svitavský například do první útočné formace zařadil navrátilce Krále. A vyplatilo se. Právě útočník Král se v duelu proti Benešovu trefil dvakrát, stejně jako Klaus. „Navíc Vyskočil si připsal čtyři asistence, což je super," podotkl Vladimír Soukup, vedoucí mužstva.

To však ale nebyla jediná změna. Už v pátek před utkáním se sešli rakovničtí hokejisté v restauraci Zimní stadion Rakovník. „Kluci si zde zaplatili výbornou večeři, restaurace připravila pěkný večer. Navíc hráči si vše vyříkali, spadla tak z nich deka. Bylo to vidět i v neděli na ledě," řekl Vladimír Soukup.

Domácí hokejisty přišli podpořit také klienti Domova Ráček. Klub pojal totiž utkání charitativně. Za každý vstřelený gól dostane Domov Ráček od hokejistů pět set korun, tedy tři tisíce korun. „Výbor se pak rozhodl věnovat dalších tisíc korun," doplnil Vladimír Soukup.

„Jednalo se o charitativní akci. Byla to první akce a moc se nám líbila. Věřím, že se nám podobná akce podaří i v budoucnu," řekl Rakovnickému deníku předseda HC Rakovník Jaroslav Gebhart.

Více o utkání HC Rakovník - HC Benešov najdete v tištěném vydání Rakovnického deníku s datem 10. listopadu. Navíc zde najdete i stručný přehled z ostatních utkání KLM Středočeského kraje a také tabulku.

Napsáno dne: 08. 11/2015
A

KLM: Černošice-Rakovník (úryvek z Rako deníku)

Nedaří se. Ani šest vstřelených gólů na výhru v Černošicích nestačilo

Černošice – Rakovničtí hokejisté v dalším kole krajské ligy mužů prohráli v Černošicích. Už před týdnem varoval vedoucí mužstva Vladimír Soukup, že v Černošicích se Rakovníku dlouhodobě nedaří a odváží si odtud brankový příděl. Nejinak to bylo i tentokrát. V neděli se pak divákům představí nová posila, obránce Větrovec. Rakovničtí chtějí také dotáhnout posilu do útočných řad, a to Krále. Ten v Rakovníku již působil.

HC Rakovník - Poděbrady, KLM - podzim 2015

HC Rakovník - Poděbrady, KLM - podzim 2015Autor: Deník/Miroslav Elsnic

HC Černošice – HC Rakovník 9:6 (4:2, 3:2, 2:2)

Rakovničtí v Černošicích sice inkasovali devět branek, odevzdaným výkonem ale rozhodně nepůsobili. A rozhodně ne v úvodu zápasu. Hned po úvodní buly, kterou vyhráli sice domácí, zahrozil rakovnický Ságner, chvilku nato se do dobré šance dostal Chvojka, ale ani jeden svoji šanci neproměnil.

„Je už to smůla. Nám to tam snad nespadne a nespadne," nechal se slyšet Vladimír Soukup, vedoucí rakovnického mužstva. Naopak domácí využili hned první příležitosti, a to během přesilové hry v páté minutě – 1:0. Vstřelená branka navíc domácí nabudila, najednou začali daleko více kombinovat a bruslit. Druhý úder přišel v osmé minutě, kdy domácí znovu využili přesilovku – 2:0. Zhruba v polovině první třetiny bylo ale ještě hůř. V jedenácté a dvanácté minutě domácí zvýšili na 4:0. „Bylo to hodně zlé, čtyři branky, to je moc. Defakto bylo po hokeji. Jenže klobouk dolů před kluky. Ti to nezabalili, naopak bojovali," popsal dění Vladimír Soukup.

V šestnácté minutě snížil Ságner, minutu před koncem první třetiny rozvlnil domácí síť Mikeš – 4:2. Rakovničtí se tak vrátili zpět do zápasu. „Co se dělo v kabině, nevím, nezúčastnil jsem se toho. Ale do druhé třetiny jsme vstoupili dobře, ovšem branku jsme nedali," řekl Vladimír Soukup. A tak zase udeřili domácí v přesilové hře – 5:2. V šestadvacáté minutě se pak Černošice dostaly znovu do čtyřbrankového náskoku – 6:2. Ani za tohoto stavu to ale Rakovničtí nezabalili a dokázali znovu snížit, když se nejprve prosadil Bauer, následně Mikeš – 6:4. Ovšem pět minut před závěrem třetí třetiny Černošice navýšily svůj brankový náskok – 7:4.

Úvod závěrečné třetiny vyšel lépe domácím, kteří se znovu dostali do čtyřbrankového vedení – 8:4. Rakovničtí sice dokázali ihned odpovědět přesným zásahem Krejčího 8:5, ale jiskřičku naděje domácí uhasili devátým gólem. V závěru pak už jen upravil na konečných 9:6 Mikeš.

„Věřím, že smůlu už prolomíme. Kádr zůstal téměř stejný, kluci rozhodně nezapomněli hrát hokej, mužstvu se věří. Je už to fakt smůla, branky střílí hlavně obránci. Ze šesti vstřelených branek dali útočníci jen dvě branky," nechal se slyšet Vladimír Soukup.

Rakovničtí v sobotu přivítají na zimním stadionu v Rakovníku Benešov, začátek utkání je v 17.30 hodin.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Chvojka – Krejčí, Mikeš – Gebhart M., Ambroz, Cukr – Zuska, Kotál – Grill, Bauer, Gebhart O. – Větrovec – Pechanec. Trenér: Jan Svitavský

Napsáno dne: 03. 11/2015
A

KRASO-informace ke 30.10.2015

K R A S O B R U S L E N Í – I N F O :

• Tréninkové hodiny:

od 3.11.2015 bude tréninková hodina KRASA trvat 45minut. Děti jsou rozděleny do dvou skupin.