MŽ: SK Černošice – HC Rakovník 1:9 (0:4, 0:2, 1:3)

Mladší žáci rozstříleli Černošice

Černošice – Již počtvrté v sezóně se utkali rakovničtí mladší žáci se stejně starým výběrem Černošic. První vzájemný mistrovský duel patřil mladým hokejistům Černošic, další dva byly v jasné režii mladíků z Rakovníka. Víkendové měření sil nabídlo zatím nejjednoznačnější výsledek, když k dvojcifernému vítězství hostů mnoho nescházelo.

Mladší žáci porazili Černošice

Mladší žáci porazili Černošice  Autor: Diana Staňková

SK Černošice – HC Rakovník 1:9 (0:4, 0:2, 1:3)

Od prvních minut utkání měli více ze hry hosté z Rakovníka. Vytvářeli si šance, které následně proměňovali a první třetinu vyhráli 0:4.
V druhé části nebyli Rakovničtí tak důrazní jako v úvodu, ale přesto se jim podařilo svůj náskok ještě navýšit. Do šancí se dostávali i domácí, ale brankář Růžička dobrým výkonem podpořil svůj tým.

O čisté konto přišel až ve třetím dějství, ale mrzet ho to nemuselo. Jeho spoluhráči totiž skórovali ještě třikrát a Černošice porazili jednoznačně 9:1.
Branky: Vlasjuk (2x), Lochovský, Blaho, Vostárek, Lev (2x), Michal, Bodinger

HC Rakovník: Růžička – Vostárek, Bodinger, Lochovský, Lev, Pokorný, Staněk, Vondráček, Vlasjuk, Michal, Blaho, Kopelent
Trenér: Tomáš Bodinger ⋌

Napsáno dne: 01. 02/2016

KLM: HC Rakovník – SK Černošice 6:5 sn (3:2, 2:3, 0:0)

Dramatickou bitvu rozhodla první formace

Rakovník – Kdo v neděli večer zavítal na rakovnický zimní stadion, rozhodně nelitoval. V ofenzivní bitvě zvítězili rakovničtí hokejisté před zraky 340 diváků nad druhými Černošicemi 6:5 po samostatných nájezdech. Výsledek v základní hrací době určily již první dvě třetiny, po jejichž konci byl nerozhodný stav 5:5. Tento výsledek vydržel i po 60 minutách, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich měli přesnější mušku domácí a připsali si tak bonusový bod navíc.

HC Rakovník - SK Černošice 6:5 sn, KLM 2016Autor: Miroslav Elsnic

HC Rakovník – SK Černošice 6:5 sn (3:2, 2:3, 0:0)

„Černošice se ukázaly jako nejlepší soupeř, který u nás v letošní sezóně hrál. Mají výborný tým složený z bývalých hráčů Slavie, Sparty či Kobry Praha, a prvních osm minut jsme nevěděli, kam dřív skočit," ocenil soupeře vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup. V úvodních třech minutách si Rakovničtí prakticky nesáhli na puk a Pospíšil v brance se měl co ohánět, když lapil tři stoprocentní šance hostů. Ve čtvrté minutě se osmělili také domácí, ale Ságner, který se proháčkoval do velmi dobré příležitosti, úspěšný nakonec nebyl. Domácí poté hráli přesilovou hru, avšak ta jim příliš štěstí nepřinesla, naopak v čase 5:16 inkasovali poprvé – 0:1. V 8. minutě se Rakovnickým podařilo vyrovnat, když hostujícího brankáře prostřelil po nahrávce Hegenbarta Král. Neuběhly ani dvě minuty a domácí strhli vítězství na svoji stranu a opět u toho byla první formace. Vyskočil našel Hegenbarta, ten přiťukl Královi, který vstřelil svůj druhý gól v utkání – 2:1. V 11. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, když Bauer nahrál Mikešovi, který polostřelou, polopřihrávkou poslal kotouč směrem k bráně, kde ho sklepl do sítě Ambroz – 3:1. Hostům se v 15. minutě podařilo vstřelit kontaktní branku a tak se šlo do kabin za stavu 3:2.

Úvod druhé části byl ve znamení přesilových her, ale rakovničtí hokejisté žádnou z nich využít nedokázali. V 28. minutě se přece jen radovali a byla u toho opět elitní formace. Kounovský nahrál Hegenbartovi, který vrátil domácím dvoubrankové vedení. Pak ale přišel pro rakovnické hokejisty i fanoušky šok. Hosté ještě v té samé minutě snížili a poté ve vlastním oslabení dokázali vyrovnat – 4:4. Aby toho nebylo málo, vracející se černošický hráč se po návratu z trestné lavice zmocnil kotouče a dovršil neskutečný obrat – 4:5! Rakovničtí hokejisté se však nepoložili a naopak v té samé minutě dokázali srovnat, když po ose Křiž, Kounovský putoval kotouč na hokejku Hegenbarta, který se vedle Krále zapsal rovněž mezi dvougólové střelce – 5:5.

Třetí dějství přineslo opatrnou hru, neboť ani jedno mužstvo nechtělo ve vyrovnaném utkání udělat chybu. Šanci rozhodnout měli domácí po vyloučení hostujícího hráče na pět minut plus do konce utkání. Přestože si vypracovali dvě stoprocentní příležitosti, ani jedna z nich se nakonec neujala, naopak mohli být rádi, že z brejku neinkasovali. Závěr utkání se dohrával v hostující obranné třetině, žádný gól ze hry již nepadl a tak na řadu přišly samostatné nájezdy.

První si vzal puk Kounovský a s přehledem proměnil. Hostující hráč tak úspěšný nebyl a Král mohl rozhodnout. To se také stalo, když rakovnický útočník vstřelil již třetí gól v utkání a zajistil domácím bonusový bod.

„To co jsem předpovídal, se nakonec stalo skutečností. Zápas byl po celou dobu velice vyrovnaný. Perfektně dnes zahrála první lajna, která se postarala o čtyři góly z pěti a navíc byl Král s Kounovským úspěšný i v nájezdech. Když se hostům podařilo ve vlastním oslabení snížit a následně i vyrovnat, trochu mě zamrazilo a obával jsem se, aby to nemělo na psychiku hráčů vliv, avšak přestože se hostům podařilo dokonce otočit, nepoložilo nás to, vyrovnali jsme a nakonec získali i bonusový bod v nájezdech, které jsme provedli opravdu výborně a Pospíšil byl na druhé straně bezchybný. Získali jsme důležité dva body, za které jsem rád. Divákům se dramatické utkání muselo líbit, mělo vynikající úroveň, padalo hodně branek, drama až do konce, co víc si přát," sršel spokojeností trenér HC Rakovník Jan Svitavský.

Počet diváků: 340
Vyloučení: 3:8 (navíc hosté 5 min. + do konce utkání)

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Kříž, Vyskočil – Hegenbart, Kounovský, Král – Mikeš, Kotál – Ságner, Bauer, Chvojka – Větrovec, Krejčí – Ambroz, Klaus, O. Gebhart – Zuska, Grill.

Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup, trenér: Jan Svitavský

Autor: Josef Rod

A

KLM: HC Poděbrady vs HC Rakovník

Podesáté už to nevyšlo. Rakovnickou vítěznou sérii ukončily Poděbrady

Zdroj: http://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/podesate-uz-to-nevyslo-rakovnickou-viteznou-serii-ukoncily-podebrady-20160118.htmlPoděbrady – Podesáté to nevyšlo. Devítizápasovou vítěznou šňůru rakovnických hokejistů uťaly poslední Poděbrady, které jako jediný tým krajského přeboru dokázaly Rakovník porazit v obou vzájemných utkáních probíhající sezóny. Rakovničtí prohráli první utkání po jedenácti týdnech a klesli na třetí místo soutěže za Velké Popovice, které si poradily s rezervou Mladé Boleslavi.

HC Poděbrady – HC Rakovník 8:4 (1:1, 3:2, 4:1)

„Do Poděbrad jsme odjížděli s respektem a vědomím, že první vzájemný zápas sezóny nám nevyšel. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání se soupeřem, který hraje o setrvání v krajském přeboru a navíc se jim proti nám dlouhodobě daří," uvedl vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup, na jehož slova nakonec také došlo.

Hned v úvodu utkání mohl hosty poslat do vedení Chvojka, avšak tváří v tvář poděbradskému brankáři úspěšný nebyl, načež se potvrdilo v praxi staré známé pravidlo „nedáš, dostaneš", když se domácí z protiútoku ujali vedení – 1:0. Rakovničtí po inkasované brance zvýšili obrátky, přitlačili domácí v jejich obranné třetině a ve 12. minutě se dočkali vyrovnání. Přesilovou hru proměnil po nahrávce Chvojky Ságner – 1:1. O chvíli později mohlo být ještě veseleji, ale Chvojka s Mikešem hezkou akci do úspěšného konce nedotáhli a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté, kteří se v 27. minutě dostali do vedení. Na konci úspěšné akce byl, po nahrávkách Chvojky a Mikeše, Bauer – 1:2. Poděbradským se zanedlouho podařilo srovnat a v té samé minutě v početní výhodě dokonali obrat a opět se ujali vedení – 3:2. V 36. minutě se radovali Rakovničtí, když Bauer vybídl ke skórování Mikeše, který ze strany po pěkné akci vyrovnal – 3:3. Odpověď domácích Poděbrad přišla o dvě minuty později – 4:3.

Do závěrečné části nastoupili Rakovničtí s touhou vyrovnat, avšak ve svojí útočné snaze zapomínali na zadní vrátka a Poděbrady nemilosrdně trestaly. V 44. minutě se domácí ujali po samostatném úniku dvoubrankového vedení a po několika sekundách se celá situace opakovala a bylo prakticky po zápase – 6:3. V 47. minutě inkasovali hosté posedmé. Až za stavu 7:3 se Rakovnickým podařilo snížit, avšak poslední slovo měli opět Poděbradští, kteří po dalším brejku pečetili veledůležitou výhru, díky níž se přiblížili jedenácté Mladé Boleslavi na rozdíl dvou bodů. Rakovničtí přenechali druhé místo Velkým Popovicím.

„Domácí hráli jako o život, vyspali se na nás a navíc jim skvěle zachytal brankář. My sice měli nějaké šance, dvakrát jsme orazítkovali tyč, ale na to se nehraje. K utkání nemohli přijet zkušení Vyskočil s Kounovským, což mělo také svůj vliv na výsledek, neboť se prakticky rozpadla první formace. Na druhou stranu tato porážka přišla v pravou chvíli, neboť prohra je někdy výhra. Je třeba se z utkání poučit. Nyní nás čekají první Černošice, což bude úplně jiný zápas," dodal k zápasu vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

Trenér Jan Svitavský k utkání řekl: „Co jsem očekával, to se také potvrdilo. Poděbrady byly složitý soupeř, který hrál o hodně. Od úvodního buly měly odhodlání nás porazit, což se jim nakonec i podařilo. My jsme museli neustále dotahovat, bohužel za stavu 3:3 jsme dvě minuty před konce druhé třetiny inkasovali na 4:3 a vůbec se nám nepodařil vstup do třetí části, kdy jsme během pěti minut třikrát inkasovali a bylo prakticky rozhodnuto. Za stavu 7:3 jsme již neměli síly zápas zvrátit. Chyběli nám klíčoví hráči Kounovský s Vyskočilem, kteří z pracovních důvodů nemohli přijet a v utkání to bylo trochu znát. Navíc jsme odjeli pouze s pěti klasickými obránci a za Voštu musel zaskočit útočník Grill, avšak na to se nemůžeme vymlouvat. I tak máme dostatek dalších hráčů, kteří by měli být schopni tyto kluky nahradit. Zápas tedy nakonec rozhodla větší vůle domácích, kteří se díky výhře přiblížili Mladé Boleslavi na rozdíl dvou bodů a závěr soutěže bude ještě hodně zajímavý. Já kvituji, že mohu do dalšího kola počítat s Větrovcem a věřím, že se opět vrátíme na vítěznou vlnu."