KLM: HC Rakovník - Slavoj Velké Popovice 6:4 (2:3, 3:0, 1:1)

Rakovničtí hokejisté zvládli dramatickou bitvu s Popovicemi

Rakovník – Na nedělní večer budou diváci, kteří se byli podívat na souboj HC Rakovník a Velkých Popovic, ještě dlouho vzpomínat. Běžela poslední minuta vyhroceného duelu, když po odpískání za stavu 5:4 vystřelil od modré Zuska a trefil soupeře i rozhodčího do hlavy. V tu chvíli se na led vrhli všichni hráči Popovic a začali Zusku nahánět. Dohonili ho u střídačky domácích a začala neskutečná mela. Přítomní diváci viděli direkty jako v slavné NHL. Rozhodčí udělili oběma týmům během 60 minut celkem 48 trestů a 200 trestných minut. Utkání se nakonec dohrálo a tři sekundy před koncem pečetil důležité vítězství Rakovnických Chvojka.

Rakovnický brankář Jan Pospíšil předvedl proti Velkým Popovicím několik výborných zákroků.

HC Rakovník – Velké Popovice 6:4 (2:3,3:0,1:1)

Jako první se v Rakovníku trefili domácí, když ve 4. minutě po nahrávce Kounovského rozvlnil síť Nosek. Hosté však v rozmezí 6. až 12. minuty vstřelili tři branky a otočili na 1:3. Ve všech brankách měl prsty D. Mocek, jenž jeden gól vstřelil a na dva přihrál, ale byl to také on, kdo již od úvodního buly vyprovokovával časté potyčky. Důležitou kontaktní branku vstřelil v 17. minutě Ambroz – 2:3 a Ságner dokonce mohl vyrovnat, ale neproměnil trestné střílení.

Prostřední část sehráli Rakovničtí výborně, když již ve 22. minutě po akci Chvojky a Krejčího vyrovnal Bauer – 3:3. Ve 27. minutě našel Bauer na modré Krejčího, který svojí pověstnou přízemní střelou otočil duel – 4:3. Domácí nadále předváděli vynikající hokej a v 32.minutě po přihrávce Kounovského vstřelil pátý, a jak se později ukázalo i vítězný, gól Rakovnických Tolkner – 5:3.

V posledním dějství dostávaly Popovice domácí hokejisty pod tlak a v 51. minutě se jim podařilo snížit – 5:4.
„V tu chvíli jsem si říkal, že kdo dá gól, vyhraje. Naštěstí jsme popáté neinkasovali, držel nás hlavně gólman Pospíšil, který předvedl výborný výkon a kluci sehráli konec zápasu velmi chytře," byl rád kouč Rakovnických Otakar Vejvoda. V předposlední minutě byl totiž faulován aktivní Grill a domácí dohrávali zápas v přesilové hře. Poté došlo k již zmíněné hromadné bitce a tři sekundy před koncem korunoval rakovnické vítězství Chvojka.

„Popovice se předvedly jako kvalitní mužstvo, určitě byly lepší než Boleslav, a o to je toto vítězství cennější. Mělo to nasazení, bojovnost a zápas jsme nakonec zaslouženě otočili v náš prospěch," zhodnotil duel Otakar Vejvoda starší.

Rakovničtí si připsali důležité tři body a velmi se přiblížili na pozice, zaručující play off, když z 11. místa ztrácí na sedmé Popovice a osmou Vlašim pouze tři body.
Tento týden čekají rakovnické hokejisty dva duely, ve čtvrtek zajíždí do Příbrami a v neděli hostí Černošice. „Pokud bychom oba dva duely zvládli, tak jsme v postupové osmičce. Teď nám také nahrálo, že všichni soupeři kolem nás poztráceli, tak snad to vyjde již proti Příbrami," doufá vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.

Branky HCR: Nosek, Ambroz, Bauer, Krejčí, Tolkner, Chvojka.

Diváků: 224, rozhodčí: Kedra, Karda, Karda, vyloučení: 24:24

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Mikeš – Ságner, Bauer, Chvojka - Vyskočil, Zuska – Tolkner, Kounovský, Nosek – Větrovec, Kotál – Grill, Ambroz, O. Gebhart – Vošta, M. Gebhart, Važanský.Zdroj: http://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnicti-hokejiste-zvladli-dramatickou-bitvu-s-popovicemi-20161115.html

Napsáno dne: 15. 11/2016

KLM: Mladá Boleslav B - HC Rakovník 1 :4 (0:1, 1:3, 0:0)

Léčba novým trenérem napoprvé zabrala, hokejisté slaví první výhru

Mladá Boleslav – Na první výhru čekali rakovničtí hokejisté jako na smilování a až v 9. kole se konečně dočkali! Svěřenci nového kouče Otakara Vejvody, jenž minulý týden nahradil odstoupivšího Jana Svitavského, porazili v souboji o pomyslných šest bodů předposlední rezervu Mladé Boleslavi na jejím ledě 4:1 a přiblížili se k ní na rozdíl jediného bodu.

Hokejisté HC Rakovník prohráli s Královým Dvorem 4:8, KLM 2016

Mladá Boleslav B – HC Rakovník 1:4  (0:1,1:3,0:0)

Rakovničtí od začátku lépe bruslili a největší šanci měl v úvodní pasáži Chvojka, který však svůj samostatný únik neproměnil. Hosté byli nadále aktivnější, v další šanci se po přihrávce Vyskočila ocitl Tolkner, který si ale na domácího gólmana nepřišel. V 19. minutě se hosté mohli konečně radovat. Ambroz našel Grilla, který otevřel skóre – 0:1.

„Ve druhé části jsme soupeře zmáčkli, hráli jsme opravdu výborně a hned po dvou minutách jsme se dostali do zaslouženého dvoubrankového vedení," popsal povedený vstup do druhé části vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.

Druhou branku vstřelil po přihrávce Větrovce Ondřej Gebhart, jehož pěkná střela zápěstím skončila ve vinglu. Autorem třetího gólu Rakovnických byl Kounovský, který využil přihrávku Martina Gebharta. Rakovničtí byli v euforii, hnali se do útoku, až je musel zklidnit nový kouč Otakar Vejvoda, který si vzal time-out. Mladoboleslavští stále více vystrkovali růžky a v 34. minutě dokázali snížit – 1:3. Rakovničtí hokejisté se po inkasované brance zklidnili a vyplatilo se. Ve 39. minutě vybojoval za domácí brankou puk Tolkner, nastřelil ho před bránu, kde ho tečoval domácí hráč před Martina Gebharta, jenž byl ve správný čas na správném místě a propasíroval puk za záda brankáře boleslavského brankáře počtvrté – 1:4.

Ve třetí části se domácí pokoušeli s výsledkem ještě něco udělat, ale vytvořili si pouze jednu vážnější příležitost, kterou Pospíšil kryl. Hosté naopak mohli svoje vedení ještě navýšit, ale buď jim stála v cestě tyč, nebo domácí gólman, a tak se skóre již nezměnilo. Rakovničtí hokejisté se tedy dočkali prvního velice důležitého vítězství.
„Všichni zahráli opravdu dobře, nemohu nikoho vyzdvihovat, byl to kolektivní výkon a zaplaťpánbůh za tři body," oddechl si Vladimír Soukup.

Že pozitiva převládala nad negativy potvrdil i nový trenér Otakar Vejvoda. „Po prvním zápase sice nemám srovnání s ostatními soupeři, takže se zápas hodnotí hůř, ale myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Za stavu 3:0 jsem musel hráče trochu zklidnit, neboť z přemíry snahy používali více srdce, než hlavu, ale dostali jsem se z toho a mohli jsem vyhrát vyšším rozdílem. Je ale dobré, že jsme se do šancí dokázali dostávat, po prvních dvou třetinách jsme měli 41 střeleckých pokusů, což je pozitivní."

Branky HCR: Grill, O. Gebhart, Kounovský, M. Gebhart

Diváků: 30, rozhodčí: Kedra, Holec, Kovačík, vyloučení: 7:4

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Mikeš – Ságner, Bauer, Chvojka, Vyskočil, Zuska – Tolkner, Kounovský, Nosek – Větrovec, Kotál – Grill, Ambroz, O. Gebhart – M. Gebhart.

Napsáno dne: 08. 11/2016

Valná hromada

Pozvánka

Výkonný výbor HC Rakovník tímto oznamuje termín konání řádné valné hromady HC Rakovník

9. Závěr

Valná hromada je přístupna pouze členům a oficiálně pozvaným hostům.

Napsáno dne: 27. 10/2016

KLM: HC Rakovník - HC Lev Benešov 4:6 (1:0, 1:2, 2:4)

Rakovnické hokejisty sráží vlastní hrubé chyby

Rakovník - Rakovničtí hokejisté v sedmém kole krajské ligy mužů přivítali na svém kluzišti druhý celek soutěže HC Lev Benešov. Domácí měli utkání rozehrané velmi slibně, ovšem vlastními chybami přišli o vedení. Rakovnické hokejisty nesráží jen vlastní chyby, ale také proměňování šancí. Po prohraném zápase se krčí Rakovničtí se dvou bodů na posledním místě. Na předposlední rezervu BK Mladá Boleslav už ztrácejí čtyři body. Mladoboleslavští uhráli na svém kluzišti remízu se Slaným, padli až v samostatných nájezdech.

Rakovničtí hokejisté měli utkání s Benešovem rozehrané dobře, ovšem hosté výsledek otočili. Rakovník zůstává poslední

HC Rakovník - HC Lev Benešov 4:6 (1:0, 1:2, 2:4)

Rakovnická hokejová krize: pomůže výměna trenéra?

Rakovník - Sedm zápasů, dva body, poslední místo v tabulce, špatná atmosféra v kabině. Navíc v současné době Rakovničtí po definitivní rezignaci kouče Jana Svitavského shánějí trenéra. První hokejové mužstvo v současné době prochází hlubokou krizí. Nejenže Rakovničtí nesbírají body do tabulky, ale i jejich výkony neodpovídají tomu, na co byli fanoušci zvyklí. „Trenér Jan Svitavský podal po prohraném utkání s Benešovem rezignaci, kterou jsme přijali a hledáme zkušeného trenéra s kladenskou minulostí," řekl Deníku Jaroslav Gebhart, předseda rakovnického klubu. Dnes už bývalý trenér chtěl odejít před dvěma týdny. Výbor ale kouče podržel.

„Nadále si myslím, že za špatnými výsledky nestojí trenér Jan Svitavský. Udělal toho pro rakovnický hokej velmi mnoho a měl i nadále naši plnou podporu," nechal se slyšet Jaroslav Gebhart.

Kromě toho klub chystá příchod dalších posil. Už nyní v domácím utkání proti Benešovu, které Rakovník prohrál 4:6, se představil novic Tolkner z PZ Kladno, v minulém roce ovšem působil v Králově Dvoře, kde vyhrál také kanadské bodování.

Za špatnými hokejovými výsledky je podle fanoušků rakovnického hokeje špatná atmosféra v kabině. S tím ale tak úplně nesouhlasí Jaroslav Gebhart. „Přirovnal bych to k otázce, zda bylo dříve vejce, či slepice? Byla špatná nálada v kabině dříve než špatné výsledky, nebo naopak?" opáčil.

Kromě hledání nového trenéra a dalších posil se v rakovnickém hokeji projevuje absence talentů a také některých mládežnických kategorií. Rakovničtí sice mají juniorský tým, ovšem bez kvalitních hráčů, kteří by mohli A-týmu vypomoci. Situace by se mohla alespoň trochu změnit k lepšímu už na začátku příští sezony.

„Plánuji navrhnout zřízení rezervního týmu. V současné době totiž krajskou ligu mohou hrát jen kvalitní a zkušení hokejisté. Soutěž má dobrou kvalitu a uchytí se v ní většinou jen junioři s extraligovou či ligovou minulostí. Naši junioři sice chodí trénovat s A-týmem, ale připraveni zasáhnout do zápasu nejsou, chybí nám kvalitní hráči. Rezervní tým by sloužil k tomu, aby se zde právě junioři rozehráli, abychom si podrželi naše odchovance," nastínil možné řešení problému Jaroslav Gebhart. Vedení klubu bude navíc vzniklou situaci řešit na valné hromadě, která zasedne 9. listopadu.

BOJ O ZÁCHRANU

Že se bude rakovnický klub potácet na dně tabulky po sedmi utkáních bez jediné výhry, čekal jen málokdo. Navíc vedení klubu si v létě pochvalovalo letní přípravu mužstva, které je fyzicky výborně připravené a se soupeřem dokáží rakovničtí hokejisté bruslit celý zápas. Zatímco ale na přelomu července a srpna vedení klubu pomýšlelo na boj o mety nejvyšší, nyní se řeší záchrana elitní krajské soutěže. Jak již bylo zmíněno, po sedmi kolech má Rakovník na svém kontě pouhopouhé dva body za uhrané remízy, kdy ale následně padl dvakrát v samostatných nájezdech. Ve zbylých pěti utkáních Rakovničtí prohráli v základním čase.

HLEDÁ SE STŘELEC

Přitom výkony rakovnického mužstva nejsou tak špatné. V nedělním utkání proti druhému Benešovu byli Rakovničtí lepší a i aktivnější, vytvořili si i řadu šancí. Ovšem místo jejich proměnění je následně sráží fatální hrubé žákovské chyby a soupeři tak darují vyrovnání a otočení skóre. Jako nyní v nedělním utkání.

„Začali jsme dobře a po hezké akci Tomáše Petráčka jsme šli do vedení. Ve 25. minutě jsme však dostali vyrovnávací branku, a přestože jsme o pět minut později díky nové akvizici Tolknerovi vedli, hosté stačili do konce druhé části i podruhé srovnat," řekl vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup. Ten popsal vstup Rakovnických do třetí části jako „děs a běs". „Hned po patnácti sekundách jsme inkasovali a po čtyřech minutách Benešov odskočil na rozdíl dvou branek. Poté jsme se zmátořili a během chvíle jsme stihli vyrovnat. Následně jsme šli několikrát sami na bránu, ale místo obratu přišla špatná rozehrávka brankáře a Benešov šel opět do vedení, které ještě zvýšil, když jejich hráč přestřelil bránu, puk se odrazil od mantinelu do Ságnera a od něj doputoval do brány. Dostáváme laciné góly a přitom umíráme na neproměňování šancí," litoval Soukup.Zdroj: http://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/rakovnicke-hokejisty-srazi-vlastni-hrube-chyby-20161023.html

Napsáno dne: 25. 10/2016